CDX Konvansiyonel Yangın Algılama

Hochiki CDX Konvansiyonel yangın sistemleri ürünleri geniş çalışma voltaj aralığı (9.5~30 V dc ) sayesinde yangın algılama uygulamaları sistem çözümleri açısından en fazla ürün çeşitliliğine sahip yangın markasıdır.

Hochiki CDX konvansiyonel yangın algılama ve alarm ürünleri uluslararası standartlara uygun tasarlanmış ve üretilmiştir. Hochiki konvansiyonel yangın ürünleri ile güvenliğinizi en yüksek düzeyde olmasına olanak sağlar.

Hochiki CDX konvansiyonel yangın ürünlerimiz ile kullanım alalına uygun dedektör, buton, alev dedektörü, beam dedektör, özgüvenlikli dedektörler, zener bariyerler, exproof ürünler gibi ürün çeşitleriyle sistem maliyetlerini düşürebilir ve kusursuz entegrasyon ile yangın sistemi tasarımcılarının ilk tercihi Hochiki CDX konvansiyonel yangın ürünleridir.

Hochiki CDX Konvansiyonel yangın sistemleri ürünleri geniş çalışma voltaj aralığı (9.5~30 V dc ) sayesinde yangın algılama uygulamaları sistem çözümleri açısından en fazla ürün çeşitliliğine sahip yangın markasıdır. Bu kapsamlı ürün yelpazesi arasında ayrıca özel alanlar için tasarlanmış ve en zorlu uygulamalara yönelik kullanacak özel yangın dedektörlerine, butonlara, alev dedektörlerine, ve beam dedektörlerine sahiptir.

Dedektörler

Duman ve Isı Dedektörleri

CDX serisinin en önemli dedektörü SOC-E3 Konvansiyonel optik duman dedektörüdür. Üstün algılama yeteneği sayesinde yanlış alarma karşı yüksek düzeyde bağışıklık sağlayan, yüksek performanslı ve EN-54 standartlarının gerekliliklerinden fazlasına sahip rakipsiz bir duman dedektörüdür. Geniş çalışma voltaj aralığı sayesinde çoğu konvansiyonel yangın paneli ile uyumlu çalışabilir.

4-resim 4

Beam (Işın Tipi) Dedektörler

Hochiki Beam (Işın Tip) dedektör alıcı ve verici olarak yüksek performanslı ve yüksek tavanlı ve geniş alanlar için kullanıma uygun ışın tipi bir duman dedektörüdür. Beam dedektörü 1500 m2 ‘ ye kadar geniş alanları yangından korumak için tasarlanmış popüler bir Hochiki yangın algılama dedektörüdür.

Alev Dedektörleri / Flame Detectors

Single&Triple IR Frequency

Infra-Red (Kızılötesi) teknolojisi ile çalışan konvansiyonel alev(flame) dedektörleridir. Hochiki alev (flame) dedektörleri hem tek hem üçlü IR frekansa sahip çeşitleri mevcuttur. Alev dedektörleri yanma sırasında alevlerden yayılan kızılötesi radyasyonu tanımlar ve alarm durumuna geçirir. Sıklıkla kullanılan bölgeler ani alev oluşumuna sebebiyet verecek Hidrojen istasyonları, Endüstiriyel gaz tribünleri gibi parlayıcı ortamlardır. ATEX sertifikalı Exproof tip döküm gövde Alev dedektörlerine sahip

Waterproof Dedektör

IP67 Isı Dedektörü

Endüstriyel soğutma alanları, yiyecek hazırlama alanları gibi yüksek yoğuşma veya su spreyine maruz kalan ortamlar için kullanıma uygun Hochiki konvansiyonel waterproof su geçirmez 60 °C sabit sıcaklık ısı dedektörü ilk tercihtir.

Marine Onaylı Konvansiyonel Ürünler

LPCB  & Med by DNV-GL Sertifikalı

Hochiki marine onaylı konvansiyonel ürün sınıfı içerisinde SLR-E3M yeni kodu ile SOC-E3NM duman dedektörü, DCD-AE3M ve DCD-CE3M ısı dedektörleri, yangın ihbar butonu MCP1A ve IP 67 koruma sınıfına sahip dış ortamlara dayanıklı weatherproof yangın ihbar butonu WCP-1A, ve DRD-EM alev dedektörü gibi başlıca ürünleri ile gemiler, petrol platformları, tersaneler gibi noktalarda yoğun olarak kullanılmaktadır. DNV-GL tarafından MED onaylı marine tipi konvansiyonel ürün grubu dünyaca kabul görmüş ve en yaygın kullanıma sahiptir.

IS & Exproof Ürünler

LPCB  & Med by DNV-GL Sertifikalı ve SIL onaylı

Hochiki kendinden özgüvenlikli SLR-E-IS duman ve DCD-1E-IS ısı dedektörü, CCP-E-IS ve CCP-W-IS özgüvenlikli yangın butonları ATEX sınıflandırmasına sahip yaygın kullanılan ürünleridir. Bu ürünlerin ayrıca SIL onaylı seçeneğide mevcuttur.

Hochiki exproof  IR3 IFD-E(Exd) Exproof alev(flame) dedektörü ve IFD-E(IS) kendinden özgüvenlikli döküm gövde alev dedektör ATEX sınıflandırmasına sahip aynı zamanda SIL onaylı seçeneği bulunan Hochiki alev(flame) dedektör ürün grubudur.

Tehlikeli ve patlama riski yüksek olan bölgelerde kullanılan Zener Bariyerler, güvenli alanda oluşacak bir elektrik arızası durumunda, tehlikeli bölgeye ulaşabilecek voltajı ve direnç akımını sınırlayarak koruma sağlar. DIN ray tipi Zener bariyer ürünlerimiz SIL onaylı ve ATEX belgelidir.