ESP Intelligent Adresli Yangın Sistemleri

Hochiki ESP Akıllı adresli yangın algılama ürünleri, en zorlu ortamlar için uygun ve yüksek performanslı adresli dedektörler, adresli ihbar butonu ve IP67 adresli butonu, geniş ürün seçeneği ve farklı giriş (input), çıkış (Output) sayılarına sahip adresli modüller ile sistem tasarımında ve maliyetinde avantaj sağlar.

Dünya genelinde kendini kanıtlamış, yüz yıllık tecrübe ile Hochiki markasının Türkiye Distribütörü AGS Elektronik olarak, Hochiki Adresli Yangın Sistemleri ile projelerinizde; üst düzey güvenlik, farklı dedektör tipleri, diğer yangın ekipmanları entegrasyonu için adresli modüller, adresli buton ve sirenler, IP65 ve IP67 koruma sınıfı olan özel ürün gruplarıyla projelerinizde uzun yıllar stabil ve sorunsuz bir sistem tasarlar.

Dünya genelinde kendini kanıtlamış, yüz yıllık tecrübe ile Hochiki markasının Türkiye Distribütörü AGS Elektronik olarak, Hochiki Adresli Yangın Sistemleri ile projelerinizde; üst düzey güvenlik, farklı dedektör tipleri, diğer yangın ekipmanları entegrasyonu için adresli modüller, adresli buton ve sirenler, IP65 ve IP67 koruma sınıfı olan özel ürün gruplarıyla projelerinizde uzun yıllar stabil ve sorunsuz bir sistem tasarlar.

Hochiki Sensörler

 ESP protokolü ile tamamen uyumlu yüksek performanslı Hochiki adresli dedektörler, kullanım alanlarına uygun olarak optik duman, ısı artış ve sabit sıcaklık özelliği taşıyan multi ısı, hem duman algılama hem de sabit sıcaklık ve ısı artış algılama yapabilen multi sensör tipi yeni nesil dedektör tiplerine sahiptir.

Hochiki dedektör sınıfına yeni katılan CO ( Karbonmonoksit) gazı algılama ve COHb (Karbonsihemoglobin) karbonmonoksit zehirlenme seviyesini ölçebilen adresli multi yani aynı zamanda duman, sabit sıcaklık ve ısı artış algılaması yapabilen son teknoloji ve benzersiz Hochiki ACD-E adresli multi dedektördür.  

ACD-E dedektör hakkında daha fazlası ( Slayt kısmında ACD-E kullandığımız tüm yazıları buraya ek olarak yönlendirebiliriz.

 

 

Hochiki dedektör sınıfının başında gelen ALN-E Adresli optik duman dedektörü, yüksek performanslı, üstün yangın algılama yeteneği olan ve yanlış alarm bağışıklığı sağlayan kusursuz bir dedektördür.   EN-54 standartlarının tüm gerekliliklerini fazlasıyla sağlar ve teknolojisi ile rakipsizdir. Hochiki’nin bu adresli optik duman dedektörleri ile tamamen aynı özellikleri taşıyan sadece entegre bir kısa devre izolatöre sahip olan ALN-E-SCI dedektörü de mevcuttur.

 

Risk faktörlerinin değişkenlik gösterdiği uygulamalar için ACC-E multi dedektör, yanlış alarmlara karşı geliştirilmiş algılama haznesi ile optimum algılama sağlamak için kombine olarak kullanılabilen yada ayrı ayrı kullanılabilen bir duman algılayıcısı ve ısı algılayıcısı içerir. Hochiki’nin bu adresli multi dedektörü ile tamamen aynı özellikleri taşıyan sadece entegre bir kısa devre izolatöre sahip olan  ACC-E-SCI dedektörü de mevcuttur.

 

ATJ-E Multi ısı dedektörü, yangın kararı aşamasında hem sabit sıcaklık algılayıcı hem de ısı artış algılayıcıya sahiptir. Hochiki’nin bu dedektörü ile tamamen aynı özellikleri taşıyan sadece entegre bir kısa devre izolatöre sahip olan ATJ-E-SCI dedektörü de mevcuttur.

Hochiki Modüller

Hochiki’nin kapsamlı adresli modülleri ile mevcut konvansiyonel bölgenin adresli yangın algılama sistemine entegre edilmesi, duman damperlerinin kapatılması, yangın perdelerinin kapatılması, asansörlerin kullanılmasının önlenmesi gibi bina teknolojisinde entegre edilmesi istenen ve gerekli diğer senaryolar için tasarlanmış çoklu input ve output, bölge denetim modülü gibi bir çok modül tipine sahiptir.

Hochiki modüller çoklu input ve output işlevine sahip olmasına rağmen loop kapasitesinden bir adres almaktadır. Böylelikle istenen neden ve sonuç gereksinimleri karşılamak için gereken toplam fiziksel cihaz sayısını en aza indirerek çok düşük maliyetli bir sistem çözümü sağlar.

Hochiki modüller kurulumu basitleştirmek için loop enerjisi ile çalışır. Bu modüller son derece düşük  seviyede akım tüketirler ve devrenin kapasitesini en üst düzeye çıkarırlar.

Hochiki Flaşör ve Sirenler          

Hochiki’nin geniş ürün yelpazesi içinde yer alan adresli flaşörler ve sirenler sistem maliyetlerini düşürerek önemli tasarruflar sağlayabilir. Hochiki adresli siren ve flaşörler düşük elektrik akımı tüketir ve loop kapasitesini en üst düzeye çıkarır.

EN-54-23 (VAD) görsel alarm cihazları uyumluluğuna sahiptir. LPCB ve VDS onayları mevcuttur. Standart taleplerden daha fazlasını karşılamak için tasarlanmış üst düzey esnek kullanıma sahip bir ürün grubudur.

İdeal Kullanım Alanları

Hochiki ESP Intelligent Adresli Yangın Algılama sistemleri kullanım alanları küçük, orta ve büyük ölçekli sistemlere uygun olacak şekilde tasarlanabilir.

Hastaneler
Üniversite ve Okullar
Yurtlar
Oteller
Alışveriş Merkezleri

Rezidanslar
Fabrikalar ve Endüstriyel Yapılar
Kamu Binaları
Havaalanları
Metro İstasyonları ve Tüneller

Askeri Binalar ve Depolar
Maden Ocakları
İş Merkezleri