FIREwave Kablosuz Yangın Sistemleri

Hochiki FIREwave kablosuz yangın algılama ve ihbar sistemi ürün sınıfı ile güvenirlik ve esnekliğini yeni seviyelere yükseltmiştir. Kablosuz FIREwave yangın algılama sistemi kablo altyapısının oluşturulması zor veya binanın tarihi yapısına zarar gelmesi istenmeyen yapılarda tercih edilen üst düzey bir ürün grubudur.

Akıllı Adreslenebilir Hibrit Kablosuz Yangın Algılama

Hochiki ESP adresli yangın algılama sistemine tamamen entegre edilmiş olan Hochiki FIREwave Hibrit kablosuz yangın algılama adresli kablosuz duman dedektörü, adresli kablosuz ısı dedektörü, adresli kablosuz yangın butonu ve siren ürün grubudur. Kullanıcıya binanın özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde maksimum esneklikte yapılandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Hochiki FIREwave , en yeni radyo frekans teknolojisini kullanarak, tarihi binalar ve müzelerde yapının dokusuna zarar vermeden ve işletme çalışma faaliyetlerine engel olmayacak kadar basit kuruluma sahiptir.

FIREwave, kurulumu ve kurulum sonrası bakımı kolay, kablo altyapısı zorlu alanlarda optimum performans ve esnek yangın algılama çözümü için patentli teknoloji kullanır.

Firewave Avantajları

ESP Uyumlu

Hochiki adresli sisteme entegre ve tamamen uyumlu, sistem tasarımında esneklik sağlar.

Genişletilebilir

Çok çeşitli uygulamalara uygun, tamamen genişletilebilir ve yapılandırılabilir bir sistem sunar.

Kablosuz

Hem kablolu hem de kablosuz yangın algılama sistemini kullanan patentli kablosuz algılama teknolojisi

Basit Kurulum

Kablosuz haberleşme teknolojisi kullanarak kablosuz duman dedektörü, ısı dedektörü ve kablosuz yangın butonu gibi elemanların adreslenebilir özelliği ile basit montaj ve kurulum avantajı sağlar.

Sistem Tasarımı

Hochiki kablosuz sistem için Akıllı adresli yangın algılama paneli L@titude veya HFP serisi panellerimizi kullanarak, Firewave kablosuz ürünlerimizden Translator modülü çevrim hattına entegre ederek toplam 32 cihaza kadar kablosuz optik duman dedektörü, kablosuz ısı dedektörü, kablosuz yangın ihbar butonu, kablosuz siren ile haberleşmesini sağlayarak sistemi tasarlayabiliriz. Sinyal gücünü, sistem performansını ve güvenlik düzeyini arttırmak için ortam koşullarına göre Expander (genişletme) modül kullanarak daha fazla kablosuz duman, ısı, buton ve siren ekleyebiliriz.

Translator modül ile kablosuz cihazlar arasında haberleşme çift yönlüdür ve Avrupa 868 MHz frekans aralığı kullanılır.

FIREwave Kablosuz ürünlerimiz akıllı ve adresli yapısıyla kontrol paneline analog değerleri, cihaz adres mahal bilgisini ve tip kodlarını yangın algılama santraline iletmesine izin verilen gelişmiş bir kablosuz iletişim protokolüne sahiptir.

Kablosuz yangın algılama ve ihbar cihazlarımızda çevre dostu ve uzun ömürlü Lityum piller kullanılmakta, yangın algılama paneli sürekli Firewave ürün pillerini izler ve düşük pil seviyesini otomatik olarak uyarı olarak gösterir.

Kablosuz/Wireless Dedektörler

Duman, Isı, Multi

Translator ve Expander modülleri ile uyumlu, her yönden optimum hassasiyet sağlayan patentli hücre yapısı. Çift toz tutucu hücresi havadaki kirlenmeye ve arka plan aydınlatmasına karşı ekstra koruma sağlar. Akıllı adresli kablosuz dedektörler, analog değerleri ve arıza durumunu yangın kontrol paneline ileten gelişmiş bir protokole sahiptir.

Moduller

Translator & Expander

Moduller sabit kablosuz cihazların kullanılmasının yanı sıra tamamen akıllı adresli kablosuz dedektör, buton, flaşör ve siren gibi saha cihazlarının kullanılmasını sağlar. 32 adede kadar kablosuz adresli cihazı çevrim hattına bağlanması Hochiki FIREwave RSM-WTM translotor modülü ile, sistemi genişletmek için ise FIREwave RSM-EXP expander modül 7 adede kadar translator modüle ilave edilerek, büyük binalarda, kablo altyapısının zorlu olduğu yapılarda, büyük karmaşık sistemlere bir çözüm sağlamak için kullanılan yapılandırılabilir modüllerdir.

Input & Output

Bina yapısında bulunan ve yangın sistemi tarafından izlenmesi veya kontrol edilmesi gereken ekipmanların veya cihazların entegre edilmesi için kablosuz olarak tasarlanan ve standart adresli modül özellikleri ve esneklerini tamamen taşıyan, sebep sonuç ilişkilerini programlandırılmasını sağlayan ayrıca zorlu koşullara uyum sağlaması için IP65 koruma muhafazaya monte edilmiş kablosuz adresli bir modüldür.

Yangın Butonu

Kablosuz Buton

Hochiki FIREwave Kablosuz adresli yangın butonu RSM-CP, resetlenebilir özellikte, anahtar ile yeniden kurulumu basit, sıva üstü montaj kasası olan bir ürünümüzdür.

Sirenler

Kablosuz Sirenler

Hochiki Kablosuz adresli siren ve flaşörlü siren standart olarak 32 farklı seçilebilir tona sahiptir. İki ses ayarı ile 1 metrede 92 dB (A) değerinde ses seviyesi ayarı yapılabilir.

Manyetik Kapı Tutucu

Adresli & Kablosuz

Traslator ve Expander modülleri ile tamamen uyumlu kablosuz manyetik tutucu mevcut kablosuz sisteme entegre olmasına, Hochiki adresli kablolu yangın sistemine bağlanmasına yada bağımsız bir sistem olarak da kullanılmasına olanak sağlar. Tamamen kablosuz ve pille çalıştığı için kablolama veya güç kaynağı gereksinimi olmadığından kurulumu ve montajı çok kolay ve uygun maliyetlidir.

Yaygın Kullanım Alanları