HFP Söndürme Paneli ve Aksesuarları

Hochiki, otomatik gazlı söndürme sistemleri için tasarlanan yüksek hassasiyet ve performansa sahip CDX konvansiyonel dedektörleri, HFP Syncro Söndürme panel çeşitleri ve söndürme için özel tasarlanan durdurma ve iptal butonları ile sistem güvenliğini üst düzeyde tutulmasını sağlayan ürün grubudur

Gazlı söndürme sistemlerinde algılama sistemi çok önemlidir. Sahte veya yanlış alarm durumlarında gazlı söndürme sistemi gerekli müdahaleler zamanında yapılmaz ise aktif olur ve sistem gazı tamamen ortama boşaltır. FM200 ve Novec gazları maliyetleri yüksek olduğu için bu tip durumlar istenmemektedir. Bu yüzden gazlı söndürme sistemi tasarımcıları için dedektör ve panel gibi ana unsurların kaliteli ve dünyaca kabul görmüş Hochiki ürünleri her zaman ilk tercih olmuştur.

Otomatik gazlı söndürme sistemleri kullanım alanları oldukça kritik ve önem arz eden yerlerdir. 

electrical-box-icon-simple-illustration-web-design-isolated-white-background-style-123659996

Elektrik Pano Odaları

Enerjinin kaynağı olan bu noktalar yapıların olmazsa olmazlarıdır. Herhangi bir yangın durumunda, yüksek maliyetinin yanında, enerji olmaması sebebiyle işleyişi tamamen etkileyerek daha büyük maddi kayıplara sebebiyet verebilir. Erken algılama ile gerekli müdahalenin yapılması ve gerekli durumlarda gazlı sistemleri kullanıp değerli cihazlara, parçalara zarar gelmemesini önlemek için tasarlanan sistemlerdir.

icon 1

Server Odaları

Bilgi işlem veya server odaları kurum ve kuruluşların en önemli noktalarıdır. Bu sistemler tüm tedbir ve işleyişin ana merkezidir. Sürekli çalışması zorunlu olan bu sistemler için yangın güvenliği de maksimum düzeyde olmalıdır. Bu yüzden server odaları için kullanılan gazlı söndürme sistemi için kullanılacak algılama sistemi performans ve algılama yeteneği üst düzey ürünlerden oluşmalıdır.

archive-icon-clipart

Arşivler

Her kurum veya kuruluşun kendi bünyesinde sakladığı önemli belge ve evrakların bulunduğu noktalardır. Bu noktalarda da yangın güvenliği açsından gazlı söndürme sistemleri kullanılması gereklidir.

müze icon

Müzeler

Tarihi eser statüsünde bulunan değerli eşyaların, araçların korunması tarihi doku açısından çok önemlidir. Müzelerin yangın güvenliği en üst düzeyde tutulması için algılama ve söndürme sistemleri çok iyi bir mühendislikle tasarlanmalıdır.

Hochiki’nin yeni HFP ZXT söndürme panelinde artık olay geçmişine sahiptir, alarmlar, arızalar, konfigrasyon değişikliklerini kayıt altına alabilir, rapor olarak indirilebilir veya LCD ekranından görebilirsiniz.

*Panel 1000 olay geçmişini kaydı

*Dinamik mod seçilirse panel ekranı duruma göre renk değiştirir ve durum ile ilgili görsel bilgi almanızı sağlar.

Beyaz: Normal durum

Kırmzı: Yangın durumu ve boşaltma durumu

Kırmızı yanıp sönüyor: Geri sayım süreci

Sarı: Hata, devre dışı ve test durumu

Yeşil: Erişim seviyesi 2

Turkuaz: Erişim seviyesi 3

Dinamik mod açık değilken, LCD ekran her durumda beyaz olacaktır.

HFP Syncro XT+

Adresli Söndürme Paneli

Syncro XT+ çoklu alan adreslenebilir kontrol paneli, adresli yangın dedektörlerinin sağladığı gelişmiş algılama tekniklerinin özelliklerini ve faydalarını kullanan bir söndürme panelidir.

 

Sistem, adresli algılama sisteminin sahip olduğu çevrim beslemeli sirenlerin, flaşörlerin ve giriş-çıkış modüllerinin faydalarını da içerir.

 

1 ya da 2 çevrim üzerinde bulunan maksimum 16 adresli algılama zonu, bütün dedektörlerin söndürme işlemini başlatmasına olanak sağlar.

  • 4 Söndürme Alanı
  • 16 algılama bölgesi
  • Her alan için yapılandırılabilir çift söndürme çıkışı (Ana / Yedek )
  • Programlanabilir söndürme gecikmesi
  • Programlanabilir çıkış süresi
  • Alan başına mod seçme ve manuel bırakma kontrolleri
  • EN12094-1, EN54-2 ve EN54-4 onaylı

Gazlı Söndürme sistemleri kullanım alanlarına göre gaz hesaplamaları, Novec ve FM200 gazları, yeni nesil Aerosol söndürme hakkında daha detaylı bilgiler için tıklayınız.