Marine Ürünleri

“Hochiki’nin Marine onaylı CDX konvansiyonel ve ESP adresli yangın algılama ürünleri dünyaca kanıtlanmış ve tasarımcıların her zaman ilk tercihi olmuştur. Marine ürünlerimiz MED, Germanischer Lloyd ve LPCB onaylıdır.”

Hochiki Marine onaylı CDX konvansiyonel ve ESP adresli sistem ekipmanları dedektörler, butonlar, modüller ve alev dedektörleri ile esnek sistem tasarımlarına müsait yapısı, yüksek performans ve üstün teknolojik özellikleri ile dünyanın önde gelen ve tercih edilen ürünleridir.

Germanischer Lloyd, MED ve LPCB tarafından marine onaylı CDX konvansiyonel ve ESP Akıllı adresli yangın algılama ürünlerimiz çeşitliliği ve kullanım koşullarına uygunluğu ile üst düzey ürünlerdir.

Hochiki Marine onaylı ürünler gemiler, petrol ve gaz platformları, tersaneler ve diğer benzeri yerlerdeki uygulamalar için tasarlanmış, dünyaca güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmıştır.

MED Marine Onayı hakkında

MED 96/98/EC Direktifi, son kullanıcı maliyetlerini azaltmak için Avrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği tarafından kurulmuş bir birimdir.

Tüm ürünlere marine onayı verilmeden önce Germanischer Lloyd’u ve LPCB tarafından denizcilik işlerinin yürüdüğü ortamlarda test edilmektedir. “

Hochiki ESP Marine Onaylı Adresli Yangın Algılama Ürünleri

ALN-ENM

Adresli Duman Dedektörü

Hochiki ALN-ENM marine onaylı adresli duman dedektörü en üst teknolojiye sahip algılama hücresi ile iyonize duman dedektörlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Bu teknoloji sayesinde olası yanlış alarm durumlarını minimuma indirir.

ATJ-ENM

Adresli Isı Dedektörü

ATJ-ENM marine onaylı adresli sabit sıcaklık ve sıcaklık artış olmak üzere iki türlü algılama yapabilen bir ısı dedektörüdür. Yanlış alarmların önüne geçebilmek için yangın algılama panelinden ortama uygun hangi tipte  bir algılama yapabileceği seçilebilmektedir.

ACC-ENM

Adresli Multi Dedektör

ACC-ENM marine onaylı adresli multi sensör aynı anda sıcaklık artışı, sabit sıcaklık ve duman algılama olmak üzere 3 tipte algılama yapabilmektedir. Yangın algılama panelinden bu üç tip algılamanın imkan verdiği bütün kombinasyonlar uygulanabilmektedir. Bu sayede yanlış alarm durumlarını minimuma indirilmiştir.

CHQ Serisi Modüller

Hochiki Marine onaylı adresli modüllerimiz, giriş(input), çıkış(output), siren kontrol ve bölge denetim modülleri üçüncü parti ekipmanlar ile Hochiki ESP adresli sistemi arasında bir ara yüz kurmak amacı ile dizayn edilmiştir. Hochiki adresli izleme ve kontrol modülleri çoklu giriş ve çıkışları ile sistem tasarımında düşük maliyet ve sistem adres kapasitesinden avantaj sağlar.

HCP-E/M(SCI)

Adresli Yangın İhbar Butonu

Hochiki Marine onaylı adresli yangın ihbar butonu entegre bir izolatöre sahip, Hochiki ESP adresli sistemine uyumlu bir üründür. Aktivite edilmesi yangın algılama sistemini alarm durumuna geçirir.

CDX Konvansiyonel Marine Onaylı Ürün Grubu

SOC-E3NM

Marine Duman Dedektörü

SLR-E3NM eski kodlu ürünümüzün yeni tip ve kodu SOC-E3NM Hochiki’nin marine onaylı konvansiyonel optik duman dedektörü, yüksek algılama hücre teknolojisi sayesinde iyonize duman dedektörlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır. Bu özelliği sayesinde yanlış alarm durumlarını minimuma indirir.

DCD-AE3M

Marine 60° Isı Dedektörü

Hochiki marine onaylı  DCD-AE3M 60 derece sabit sıcaklığa ve sıcaklık artışına duyarlı bir ısı dedektörüdür. Duman dedektörlerinin uygun olmadığı, buharlı alanlar için üretilmiş bir konvansiyonel multi ısı dedektördür.

DCD-CE3M

Marine 90° Isı Dedektörü

Hochiki marine onaylı DCD-CE3M 90 derece sabit sıcaklığa ve sıcaklık artışına duyarlı bir ısı dedektörüdür. Duman dedektörlerinin uygun olmadığı buharlı alanlar için üretilmiştir konvansiyonel bir üründür.

DRD-EM

Marine Alev Dedektörü

Hochiki marine onaylı DRD-E alev dedektörü  90 derece konik bir alanda ve 25 metre mesafedeki alevleri ve parlamaları tespit etmek amacı ile geliştirilmiş konvansiyonel bir üründür.

MCP1A

Marine Yangın İhbar Butonu

Hochiki marine onaylı MCP1A denizcilik uygulamalarının gerçekleştiği bölgelerde kullanılmak üzere endüstriyel KAC muhafaza standartına uygun üretilmiş konvansiyonel bir yangın ihbar butonudur.

İdeal kullanım alanları

Hochiki Marine Onaylı Ürünler’in kullanılabileceği yerler:
*Gemiler/Denizaltılar
*Petrol Platformları
*Kıyı-Liman İşletmeleri
*Rüzgar Çiftlikleri