SIL Onaylı Ürünler

“SIL2 (Emniyet Bütünlük Derecesi) ve IEC61508 Elektriksel / Elektronik / Programlanabilir  Elektronik Güvenlikle İlgili Sistemlerin Fonksiyonel Güvenliği uyumlu ürünler (algılama, manuel yangın ihbar, görsel ve işitsel uyarı sistemleri gibi) Hochiki Avrupa ve AGS Elektronik güvencesi ile Türkiye’de.”

SIL nedir?

“Emniyet Bütünlük Derecesi (SIL) değeri, Emniyet Ölçümleme Sistemleri’nin gerekliliklerini ölçmek ve nitelendirmek için kullanılan bir olasılık değeridir.
 Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, kullanıcılara tehlikeli endüstriyel işlemlerde güvenliği derecelendirmek için belli standartlar getirmiştir:

IEC 61508
Elektriksel / Elektronik / Programlanabilir  Elektronik Güvenlikle İlgili Sistemlerin Fonksiyonel Güvenliği

IEC 61511
Proses Endüstrisi Sektörü için Emniyet Ölçümleme Sistemleri

Bu standartlar hidrokarbon, petrol ve gaz endüstrisinde güvenliği ve kullanılabilirliği artırmak amacı ile yaygın biçimde uygulanmaktadır. “

SIL2 Onaylı Ürünlerimizi Kullanmanın Faydaları

Onaylar

Bütün SIL ürünlerimiz Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından SIL seviye 2 (SIL2) olarak onaylanmıştır.

Kalite

Yüksek kalite ürünler uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

Geniş Ürün Yelpazesi

Hochiki SIL grubu konvansiyonel ve adresli olmak üzere birçok amaca uygun geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Uyumluluk

SIL grubu ürünler dünyaca ünlü ürün güvenlik eksperi Engineering Safety Consultant Ltd. firması tarafından incelenmiştir.

SIL2 Onaylı Ürünler

ALN-EN/SIL Adresli Duman Dedektörü

ALN-EN/SIL Hochiki’nin en yeni Yüksek Performans algılama hücresi sayesinde çoğu uygulamada kullanılan iyonizasyon duman dedektörü ihtiyacını ortadan kaldırmıştır. Bu sayede sahte alarmların önlenmesi sağlanmaktadır.

ATJ-EN/SIL Adresli Multi Isı Dedektörü

Hochiki ATJ-EN/SIL sabit sıcak, sıcaklık artış ve ikisinin bir ara beraber kullanılmasına izin veren kombine ısı dedektörüdür. Dedektörün kullanılacağı ortama ve ihtiyaca göre yangın algılama panelinden hangi durumda çalışacağı ayarlanabilir.

ACC-EN/SIL Multi Dedektör

Hochiki ACC-EN/SIL adresli multi sensör üç ayrı şekilde (optik algılama, ısı algılama, hem optik hem ısı algılama) çalışabilen bir algılama dedektörüdür. Çalışacağı ortama ve isteğe göre doğru algılamayı yapabilmesi amacı ile yangın algılama panelinden programlanabilir. Dış çemberi kolay bir şekilde sökülebilir ya da değiştirilebilir.

CCP-E-IS/SIL Yangın İhbar Butonu

Hochiki CCP-E-IS/SIL konvansiyonel SIL onaylı yangın butonu yanıcı-tehlikeli bölgelerde kullanılmak üzere endüstriyel KAC muhafaza standartına uygun üretilmiş konvansiyonel bir yangın ihbar butonudur.

Modüller & Raylı Modüller

Hochiki adresli modüllerimiz yangın algılama çevrimleri ile üçüncü parti ekipmanlar arasında bir ara yüz sağlayarak geniş bir uygulama yelpazesi sunmaktadır. Çoğu modül kısa devre izalatörlü olup, raylı sistem (DIN) uyumlu versiyonları mevcuttur.

DCD-1E-IS/SIL Sıcaklık Artış Dedektörü

DCD-1E-IS/SIL  tehlikeli bölgelerde kullanılmak üzere 60 derece sabit sıcaklığa ayarlanmış öz güvenlikli bir sıcaklık artış dedektörüdür.

SLR-E-IS/SIL Duman Dedektörü

SLR-E-IS/SIL tehlikeli bölgelerde kullanılmak üzere dizayn edilmiş bakımı kolay bir duman dedektörüdür.

Sirenler ve Flaşörler

Hochiki adresli CHQ-WS2/SIL ve CHQ-WSB2/SIL EN54-23 onaylı, adresli, çevrimden beslemeli 102 dB(A) ses seviyesine sahip flaşörlü bir sirendir.

Sirenli taban & Flaşörlü Sirenli Taban

Hochiki soket siren ve soket flaşörlü siren model YBO-BS/SIL loop beslemeli, EN54-23 onaylı bir üründür.

HCP-E(SCI)/SIL Yangın İhbar Butonu

Hochiki SIL onaylı model HCP-E(SCI)/SIL loop beslemeli, kısa devre izolatörlü, Hochiki ESP protokolü ile uyumlu adresli bir yangın ihbar butonudur.

HCP-W(SCI)/SIL İhbar Butonu

Hochiki SIL onaylı model HCP-W(SCI)/SIL dış ortama dayanıklı, loop beslemeli, kısa devre izolatörlü, Hochiki ESP protokolünü ile uyumlu adresli bir yangın ihbar butonudur.

YBN-R/3(SCI)/SIL Dedektör Tabanı

 Hochiki SIL onaylı model YBN-R/3(SCI)/SIL Hochiki ESP uyumlu adresli dedektörler için geliştirilmiş bir dedektör tabanıdır.